Seramik ve örme sepet dekoratif saksılar

Sepet gibi örme saksılar, seramik ve porselen saksılar süs bitkilerinin güzelliğine güzellik katar. Üzerinde iyi bir işçilik olan seramik saksılar doğrudan toprak doldurularak kullanılabilir veya çirkin saksılara güzel bir kılıf gibi kullanılabilir. Plastik saksılara dikilmiş bitkileri olduğu gibi içine koyabilirsiniz.

Sepet gibi örme saksılar, seramik ve porselen saksılar süs bitkilerinin güzelliğine güzellik katar. En sağlıklı saksılar toprak veya seramik olanlarıdır çünkü saksı kenarları gelen güneşin ısısını veya soğuğu içeriye geçirmez, kökler daha sağlıklı ortamda kalmış olur.

Dekoratif şık saksılar ev / ofis dekorasyonunun kalitesini yükselteceği gibi, süs bitkileri sektöründe bu tip saksılar satışları arttırır.

İç mekan süs bitkilerinin saksıları da dekoratif olmalı.Üzerinde iyi bir işçilik olan seramik saksılar doğrudan toprak doldurularak kullanılabilir veya çirkin saksılara güzel bir kılıf gibi kullanılabilir. Plastik saksılara dikilmiş bitkileri olduğu gibi içine koyabilirsiniz. Süs bitkileri ne kadar güzel olursa olsunlar dikildikleri ucuz plastik saksılar son derece çirkin bir görünüm veriyor. Bunu pahalı ve şık elbiseler giymiş bir hanımefendinin ayaklarına basit naylon ayakkabılar giymesine benzetebiliriz. Ofislerde, salonlarda gerçekten çirkin oluyor. İç dekorasyonda öyle çirkin saksılar içinde süs bitkileri kullanacaksanız hiç kullanmayın daha iyi.

Bir de evlerde başköşelere konan bitkiler vardır; yer yer dökülmüş küflenmiş yosunlanmış toprak saksıların veya basit plastik saksıların başköşelere koyulması büyük bir düşüncesizlik örneğidir. Bari çevresine şık bir ambalaj kâğıdı sarın.

Üzerinde yağ, peynir, zeytin vesaire markalarının resimleri olan tenekelerin, plastik kutuların saksı olarak kullanılması hiç hoş değil. Sebze yetiştirmek için kullanabilirsiniz fakat süs bitkileri adı üstünde; ortamı güzelleştirmek içindir, dekorasyon içindir. Saksılar o bitkilere uygun güzellikte olmalı.

Kategori: Salon Ofis Dekor Yazar:

Etiketler: | | | |

'Seramik ve örme sepet dekoratif saksılar' hakkında sorular, açıklamalar

  1. Özlem - Kastamonu dedi ki:

    Dibi delik olmayan seramik saksıların dibine büyük çakıl taşları konulup drenasyon sağlanılabilir mi? Bu durum bitkinin çürümesine yol açar mı? Veya nasıl dibi delinir? matkapla delmeyi denedim kırıldı.
    ***
    Dibi delik değilse, bu durumda “saksıda olan bir bitkiyi” saksısı ile içine koyabilirsiniz. Zaten en çok bu şekilde kullanılır. Sulayacağınız zaman çıkarıp sularsınız, dipten çıkan su iyice süzülüp gidince tekrar seramik saksıya koyarsınız.
    Böyle saksıların dibini delmek zor. Neden yapılmış olduğuna göre değişir. Yumuşak olanları, ucu sivri bir bıçakla yavaş yavaş oymalısınız. Ben bu şekilde oyabilmişimdir. Bıçağın ucunu devamlı çevireceksiniz, küçük bir delik açıp onu yavaş yavaş genişleteceksiniz- deliği bıçak ucu ile kazıya kazıya hareket edeceksiniz. Porselen gibi sert olanları delemezsiniz.


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)