Banyo dekorasyonunda bitkiler

Yeterince geniş ve çok aydınlık banyolarda dekorasyon amacıyla süs bitkileri bulundurur. Çiçek yetiştirmeden anlamayan kişiler bile dekorasyon, görsellik gibi amaçlarla banyolara uygun bitkilerden ararlar.

Banyoların havası genellikle çok nemli olur fakat çoğunuzun banyosunda yeterince hava sirkülasyonu gerçekleşemez. Bu yüzden her bitki banyoda yaşayamaz. Hangi bitkiler hangi banyolara uygundur aşağıda duruma göre yazdım.

Yeterince geniş ve çok aydınlık banyolarda dekorasyon amacıyla süs bitkileri bulundurmak iyi fikir. Çiçek yetiştirmeden anlamayan kişiler bile dekorasyon, görsellik gibi amaçlarla banyolara uygun bitkilerden ararlar.

Banyo dekokorasyonunda bitkilerin yeri

Banyo dekokorasyonunda bitkiler

Her şeyden önce şunu iyi bilmelisiniz: Banyonuzun gündüz boyu çok aydınlık olması gerekiyor. Kuvvetli aydınlık temel şarttır.

1) Pek havadar olmayan banyolara

Salon sarmaşığı, singonyum, aglaonema modestum, japon şemsiyesi, şeflera, dua çiçeği, hedera sarmaşığı (her çeşidi), Dracaena (düz yeşil yapraklı olan çeşitleri, özellikle şans bambusu denen türü) ve aspidistra..

2) Havadar ve esintili banyolara

Aşk merdiveni, devetabanı, difenbahya, barış çiçeği, kareks, Benjamin ve kauçuk..

3) Günde en az 1 – 2 saat güneş alabilen, çok havadar ve esintili olan banyolara

a) Çiçeği için yetiştirilenler: Phalaenopsis orkidesi, afrika menekşesi, guzmanya, eşmeya, antoryum ve gardenya için böyle bir banyo evin en ideal yeridir.

b) Sadece yaprak güzelliği için yetiştirilenler: Zeze çiçeği, ağaç begonyası, reks (kral) begonyası, tül kuşkonmaz, kurdele çiçeği, testere çiçeği, aloe vera, salon palmiyeleri, yucca (avize ağacı), kroton ve kordilin çeşitleri.

Yukardaki a ve b şıklarında sıraladığım bitkilere günde en azından bir iki saat güneş ve sık sık esinti olması şartını unutmayın.

Kategori: Salon Ofis Dekor Yazar:

Etiketler: | |


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)