Siyah çiçek açan bitkiler

Aslında böyle bir şey yok. Siyah çiçek eşyanın tabiatına aykırıdır. Sadece koyu bulutlu havada, sabahın / akşamın alacakaranlığında ve soluk flüoresan ışıkta siyah görünürler.

Aslında böyle bir şey yok. Siyah çiçek eşyanın tabiatına aykırıdır. Her ne demekse, eşyanın tabiatına aykırı. :) Yani mümkün değil. Siyah denen çiçekler genellikle mor / kızıl / kestane tonlarında koyu renge sahiptirler. Simsiyah değiller.

Birkaç tür gördüm ama hiç sevmedim. Tatlı kırmızı, beyaz, sarı, yavru ağzı, mercan rengi, tatlı pembe, çingene pembesi, hele nar çiçeği rengi benim en sevdiğim çiçek renkleri.

Hayat dolu renkler varken kim niçin siyah renge heveslenir anlamıyorum. Kıyafetlere itirazım yok. Ben de siyah rengi elbiselerde güzel buluyorum. Asil renk. Ama çiçeklerde asla olmaması gereken renktir. Zaten yok. Sadece koyu bulutlu havada, sabahın / akşamın alacakaranlığında ve soluk flüoresan ışıkta siyah görünürler.

Peki siyah çiçeklerin bir anlamı var mı?
Sevgiliye siyah çiçek gönderilmesi “Bu ilişki burada bitmiştir” anlamına gelirmiş. Saçma bir romantizm. Hiç gönderme daha iyi. Çiçekleri böyle şeylere alet etmemek lazım.

Dekorasyon açısında belki bazı özel zaman ve mekânlarda siyah çiçeklere ihtiyaç duyulabilir.

Siyah çiçek açan hercai menekşe

Siyah hercai menekşe

Siyah açan gelin çiçeği (kala)

Siyah gelin çiçeği - kala

Siyah lâle

Siyah lâle

Siyah çiçekli antoryum

Siyah antoryum

siyah gülhatmi çiçeği

Siyah gülhatmi

Siyah gül 'baccara'

Siyah gül 'baccara'

Kategori: Uncategorized Tarih: 26 Aralık 2011

Etiketler: | |

'Siyah çiçek açan bitkiler' hakkında sorular, açıklamalar

  1. Buse, İstanbul dedi ki:

    Bunların rengi siyah değil mor.

  2. Niyazi Eryılmaz dedi ki:

    Neden olmasın her şeyin siyahı sevilir de çiçeğin siyahı sevilmez mi? Ben de siyah çiçekleri seviyorum. Belki de bulunmadığı için. Siyah çiçekler satışa çıksın bakalım müşterisi var mı o zaman anlarsın değerini.


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)