Ofis Bitkilerinde nelere dikkat edeceğiz?

Ofislerin fazlaca resmiyyeti vardır. Her süs bitkisi ofislere yakışmaz. Sadelik ve kibarlık çerçevesinde bir dekoratiflikleri olmalıdır. Ofisin yerlisi olmaları gerektiği için hem uzun ömürlü olmaları şarttır hem güzelliklerinin her mevsim aynı olması gerekiyor.

Ofislerin fazlaca resmiyyeti vardır. Her süs bitkisi ofislere yakışmaz. Sadelik ve kibarlık çerçevesinde bir dekoratiflikleri olmalıdır.

Her zarif ve dekoratif bitki ofislere uygun değildir. Ofisin yerlisi olmaları gerektiği için hem uzun ömürlü olmaları şarttır hem güzelliklerinin her mevsim aynı olması gerekiyor. Ofisleri park ve bahçeler gibi her mevsim farklı türlerle süslemek doğru olmaz. Bu tür süslemeleri vazoluk çiçeklerle yapmanız gerekir.

Ofislere uygun süs bitkileri genellikle tropikal bitkiler oldukları için, bitki seçiminde ofisin kışın geceleri de ısındırılıp ısındırılmamasını dikkate almalısınız ve buna göre gerekiyorsa soğuğa dayanıklı türleri seçmelisiniz. Bundan başka, ofis kuvvetli gün ışığı ve bir parça güneş almıyorsa yine tür seçiminde bu da göz önünde bulundurulmalı.

Ofis bitkileriSaksılara gelince; evlerimizin ve ofislerimizin kalıcı sakinlerinden süs bitkilerimize çirkin plastik saksılar kullanmamız yakışık almaz. Biraz olsun paraya kıyıp sade, kibar, sağlıklı ve güzel olduğu kadar pek dikkat de çekmeyen özelliklere sahip saksılardan almalıyız. Ayakkabılarımızın şıklığına dikkat etiğimiz kadar süs bitkilerimizin saksılarının güzelliklerine ve zarafetlerine de dikkat edelim lütfen.

Not:
Sitemde haklarında bilgi vermiş olduğum bazı bitkilerden “Ofis Bitkileri” isimli “yeni” bir gurup oluşturdum. Bundan sonra sitede yer alacak uygun özellikteki bitkiler de bu guruba dâhil olacaklar.

Kategori: Salon Ofis Dekor Tarih: 01 Aralık 2010

Etiketler: |


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


(Yazamıyorsanız Mozilladan deği Google Chrome ile giriş yapın.)