Koklayınca çiçek solar mı?

Çocukluğumda manolyaları koklamayın yoksa hemen solar derlerdi. Aslında çiçekler çabuk solar, koklamayla ilgisi yok. Ama koklarken bazı hassas çiçekler kötü eklenebiliyor, bu da doğru ama sadece bazı hassas yapısı olan çiçekler için doğru.

İnsan derisi çevreye ısı, nem, koku ve ışın salar. Her insanı kaplayan çok ince bir tabaka var (aura). Bu yüzden siz bir çiçeği koklarken çiçeğin hassas yapısı derinizden yayılan ısı, ışık, nem ve ışın tarafından etkilenir. Solabilir.

Ama bu bazı hassas yapılı çiçeklerde oluyor. Önemli bir şey değil. Zaten beş günde solacaktı. Siz kokladınız bir günde soldu.

Çiçeklere değil de bebeklere dikkat etmek lazım. Bebeklerinizi, çocuklarınızı herkese öptürmeyin. Kendiniz de fazla öpmeyin. Bebekler çiçeklerden daha hassas. Bunu unutmayın: Her insanın derisi devamlı olarak çevreye ısı, nem, koku ve ışın salıyor. Buna aura denir. Bazı insanların aurası bazı bebeklere büyük zarar verebilir.

koklamanın çiçeklere etkisi nedir?

Açıklamalar:
1- Okuduğunuz yazı hakkında sorunuzu veya yorumunuzu aşağıya yazabilirsiniz.
2- Yazılarımı RSS ile takip edebilirsiniz.
3- Yazılarım izinsiz olarak birçok web sitelerinde yayımlanmaktadır. Lütfen kaynak belirtmeyenleri uyarınız. Tüm yazılarım kendi tecrübelerimin ve araştırmalarımın eseridir.

Yukardaki yazı ile ilgili ek bilgiler ve yorumlar:

  1. Tahir diyor ki:

    … …
    ***
    Tahir Bey gönderdiğiniz resim ulaşmamış.

Sorunuzu veya Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.

LÜTFEN YAZI DİLİ KURALLARINA SAYGILI OLALIM.
Yazı kurallarına uygun yazılan sorulara öncelik verilir.

(Yazamıyorsanız Mozilladan deği I.E. ile giriş yapın.)