Çapa koleksiyonu

Tarih: 31 Mayıs 2012

Bir merak başka meraklara, bir hobi başka hobilere insanı sürükleyebiliyor. Bir bahçe meraklısının çeşit çeşit çapaları var. “Benim çapa koleksiyorum” diye sitesinde anlatmış.

Bu yazımın okuyanların arasında da çiçek yetiştirme veya bahçecilik hobisinin peşinden böylesi benzer bir hobiye tutulmuş olan varsa aşağıya yazmalarını rica ederim.

Çapa; bir bahçe aleti..

Koleksiyonu görmek için resme tıklayın.

* * *

Çapa; bir bahçe aleti..

Açıklamalar:
1- Okuduğunuz yazı hakkında sorunuzu veya yorumunuzu aşağıya yazabilirsiniz.
2- Yazılarımı RSS ile takip edebilirsiniz.
3- Yazılarım izinsiz olarak birçok web sitelerinde yayımlanmaktadır. Lütfen kaynak belirtmeyenleri uyarınız. Tüm yazılarım kendi tecrübelerimin ve araştırmalarımın eseridir.

Yukardaki yazı ile ilgili ek bilgiler ve yorumlar:

  1. Filiz, Aydın diyor ki:

    Yazıyı görünce çok duygulandım. Artık çapa işi yavaş yavaş tarımdan kalkıyor. Onun yerine tarla bitkileri ve çiçeklerin arasındaki otları ve otlarla birlikte birçok faydalı böceği öldüren ot ilaçları atılıyor. 5-10 sene sonra bahçe çayırlarımızın vazgeçilmezleri olan ayrık otu, sirken, domuz puturağı, ısırgan otu vb birçok bitki tarihe karışacak. Otlarımızı öldürmeyen ama tarlamızın kenarına atan çapalarımıza sahip çıkalım.
    ***
    Ot giderici ilaçların yararından çok zararı var. Toprağın dengelerini mahvediyor. Tarla bitkilerinde zamanla kloroz yapıyor. Sonra kullananlar pişman oluyor. İnşallah daha beter olsunlar da vazgeçsinler.

Sorunuzu veya Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.

LÜTFEN YAZI DİLİ KURALLARINA SAYGILI OLALIM.
Yazı kurallarına uygun yazılan sorulara öncelik verilir.

(Yazamıyorsanız Mozilladan deği I.E. ile giriş yapın.)